Wpływ tabletek Nasen na tabletki antykoncepcyjne

Czy tabletki nasenne o nazwie "NASEN" (substancją czynną preparatu jest zolpidem) wpływają na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?? W ulotce nie ma niestety żadnych informacji na ten temat. Zaznaczam, że biorę je tylko raz na jakiś czas (nie codziennie). Czy jeśli lek ten ma wpływ na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych to czy muszę się po każdej wziętej od czasu do czasu tabletce przez następne 7 dni dodatkowo zabezpieczać? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Szanowna Pani,

Zolpidem nie ma wpływu na działanie tabletek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik