Wrastające paznokcie a posiew z antybiogramem

Witam mam pytanie w kwestii tzw wzrastającego paznokcia , gdyż od roku borykam się z tym nawrotem , czy warto by było zrobić posiew z palca z antybiogramem żeby dowiedzieć się czy to nie żadna bakteria bo nom stop mam stan zapalny nawet po zabiegach podologicznych tzw tamponady itp . Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że można byłoby wykonać. Proponuję udać się do chirurga, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.

Posiew,antybiogram i leczenie celowane antybiotykiem jest zawsze jak najbardziej uzasadnione , ale jako przygotowanie do leczenia chirurgicznego!!! Proponuje poszukać ogłoszenia chirurga, który w okolicy ogłasza się jako specjalista leczący wrastające paznokcie i przede wszystkim udać się do niego!!! zż