Wskazania do podania kontrastu podczas rezonansu magnetycznego kręgosłupa

w jakim przypadku podaje się kontrast przy rezonansie kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego ? słyszałam że przy rezonansie kręgosłupa bardzo rzadko podaje się kontrast ? A jeśli trzeba kontrast podać to od czego to zależy ? Czy rutynowow przy każdym rezonansie kręgosłupa podaje się kontrast? jak kontrast działa na organizm ?

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od rodzaju poszukiwaniu i czego się szuka. Lekarz prowadzący po badaniu określa odpowiedni rodzaj badania oraz ewentualne przeciwwskazania do jego podania.