Wskazania do ponownego cesarskiego cięcia po ciąży zagrożonej rzucawką

witam, leczę sie na nadcisnienie, zażywam primacor 10mg 2x1 oraz tertensif sr 1x1, pierwsza ciąża zakończona cc w 36tyg z powodu zagrażającej rzucawki, jakie są szanse na cc przy drugiej ciąży? czy nadciśnienie oraz poprzednie cc z powodów j/w są zaleceniem do kolejnego cc?

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie są to bezwzględne wskazania do cięcia, najważnisze wskazanie stanowił będzie stan Pani oraz dziecka w dniu porodu, o koniecznosći cięcia decyduje lekarz dyżurny, chociaż w opisanym przez Panią przypadku prawdopodobieństwo cc jest dość duże.
Pozdrawiam