Wycięcie pęcherzyka żółciowego a atak kolki

Miałem ostatnio atak kolki nerkowej. Trafiłem z bólem do szpitala. Po wykonaniu okazało się ze mam 2 malutkie polipy na woreczku żółciowym. Lekarz od razu chciał się umówić na wycięcie woreczka żółciowego ! Czy to nie jest chore postępowanie? Woreczek to ważny organ przecież a kamienie i polipy można oczyścić naturalnie...

Witam , nie rozumiem pytania - tematu !!! Pytanie jest "pomieszane" pomiędzy kamicą nerkową , a kamicą żółciową!!! z.żurawski