Wyciek krwi i ropy po zabiegu na kamicę żółciową

Witam.Prosze o porade.Tydzien temu mialam zabieg przeprowadzony metoda latereskopowa-kamica zolciowa. Po opuszczeniu szpitala (pobyt -6 dniowy)z pempka gdzie znajduja sie szwy zauwazylam wyciek krwi a potem krwi z ropa. Zaznaczam iz ranny sa codziennie oczyszczane srodkiem w spray ,ktory pzepisal mi chirurg. Czy to jest objaw naturalny ?Czy moze to byc niebezpieczne?wiadomo bedac w domu ,czesciej chodze ,poruszam sie niz w szpitalu. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Proszę udać się do poradni chirurgicznej celem kontroli rany. Do tej pory proszę przemywać ranę Octaniseptem

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Tak często się zdarza, że po laparoskopowej cholecystektomii dochodzi do zakażenia rany w okolicy pępka. To nic groźnego, ale może wymagać antybiotykoterapii ogólnej, otwarcia rany i jej sączkowania. Dlatego radzę z tym problemem udać się w najbliższym czasie do poradni chirurgicznej. Tam chirurg wykona odpowiednie procedury i zaleci odpowiedni sposób postępowania.