Wykazano drobny złóg do 3mm w lewej nerce

Witam. Od dwóch tygodni bolały mi nerki w trakcie kuracji antybiotykowej amotaksem, dlatego odstawiłam lek i wykonałam analizę moczu oraz usg jamy brzusznej. USG wykazało drobny złóg do 3mm w lewej nerce, a lekarz radiolog wyjaśnił, że jest to prawdopodobnie piasek. Czy w takiej sytuacji powinnam przyjmować jakieś specjalne płyny, żeby go usunąć? Słyszałam, że trzeba o to zadbać, ponieważ z takich rzeczy powstają kamienie w nerkach. Proszę o poradę.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji zwykle stosuje się okresową obserwację. Nie ma konieczności wdrażania leczenia. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza.