Wykluczające się diagnozy onkologów dotyczące tłuszczaka

witam co robic ,jeden lekarz onkolog stwierził ze mam na karku ,tłuszczaka i skierował na biobsje a drugi lekarz powiedział że nie znalazł nic i mam byc spokojna prosze o radę

Witam , wykonać usg z okresleniem wielkości i polozenia (głębokość) guza , jeśli guz ma średnicę poniżej 5 cm i jest polozony płytko - należy wykonać tzw. biopsje wycinającą czyli wyciąć go od razu w całości. Biopsja igłowa nie jest w pelni miarodajna gdyz dotyczy tylko pewnych drobnych fragmentów guza . Nigdy zatem nie wiadomo czy igła nie trafiała w część guza zbudowaną z prawidłowych komórek i nie ominęła leżących tuz obok komórek nowotworowych! zż