Wykluczenie cukrów z diety a odchudzanie

Generalnie sprawa tyczyc sie bedzie wagi, dwa miesiace temu wazylem 98kg i wzialem sie za siebie. Generalnie przy okazji wyprobowal Calominal i zrzucilem jakies 2kg. Potem zaczal miec problemy i musialem wykluczyc cukier z diety a przynajmniej ograniczyc go do minimum i tu pojawia sie watpliwosc. Czy od samego wykluczenia cukru i zmniejszenia ilosci posilkow z 5 na 3 bez dojadania w poltora miesiaca moglem stracic 6kg ... czy to moze oznaczac jakies inne problemy ? Sam sie juz w tym pogubilem.

Witam,

mogło byc tak, że w półtora miesiąca zgubił Pan 6kg. Bezpieczne odchudzanie to około 1kg tygodniowo z tym że na początku odchudzanie przebiega szybciej,organizm traci zatrzymane płyny. widzę jednak błędy ponieważ nie powinien Pan zmieszać posiłków z 5 do 3. Należ zjadac 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach około 3h.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk