Wykluczone wirusy A, B i C, autoimmunologiczne zapalenie wątroby

Witam, Mam podwyższone enzymy ALT (40-70), AST (50-80), CK (700-1800), LDH (~450). Wykluczone wirusy A, B i C, autoimmunologiczne zapalenie wątroby, USG wątroby OK. Mam 53 lata, wzrost 172, waga 60, uprawiam sport (3/tydzień). Czy to może być problem z wątrobą czy raczej z mięśniami? Czy mogę brać pod uwagę wpływ treningów na wyniki, czy raczej stan zapalny mięśni? Pozdrawiam Katarzyna

Trzeba w takich przypadkach brać pod uwagę nadmierne przeciążenie mięśni, dużą aktywność ruchową obciążającą mięśnie co właśnie może przejawiać się takimi wynikami badań laboratoryjnych. Raczej uszkodzenie wątroby czy też jej stan zapalny można wykluczyć.