Wykrycie zakrzepicy w łydce

Witam, w styczniu wykryto mi zakrzepice w łydce. W tej chwili po usg już jej nie mam ale nadal biore clexane 40 do końca lipca. Jade na wakację i nie wiem czy mogę chodzić w krótkich spodenkach? czy mogę wychodzić na słońce?czy przez cały czas w lecie musze chodzic w podkolanówce uciskowej 2 st?Czy zanurzona noga w wodzie jest w jakiś sposób zabezpieczeniem przed nawrotem choroby? Pozdrawiam

Wyczerpujących odpowiedzi na Pani pytania może udzielić lekarz prowadzący. Nie znam wyniku USG. Moim zdaniem zakrzepica żył głębokich w tak młodym wieku bez uchwytnych czynników ryzyka (np. znaczne odwodnienie, długotrwałe unieruchomienie kończyny)skłania do dalszej diagnostyki ( m. in. w kierunku trombofilii). Kąpiele nie zabezpieczają przed nawrotem choroby. Proponuję nosić podkolanówkę do czasu, kiedy skończy Pani brać Clexane.

Proszę zadać te pytania lekarzowi prowadzącemu! Nie znam zakresu choroby , efektu leczenia itp. , nie mogę więc odpowiedzieć! NIE ISTNIEJE LECZENIE PRZEZ INTERNET!!! zż