Wynik badania AFP w 18-tygodniu ciąży

Dzień dobry,odebrałam wczoraj wyniki badań afp. Wynik to 88 IU/ml.Badanie robiłam w skończonym 16 tygodniu i 5 dniu-czyli to taki przełom 17/18 tygodnia.Martwię się bo z tego co czytam wynik jest za wysoki jak na ten wiek ciąży.Nie wiem czy podawane normy są dla skończonego tygodnia ciąży?Może lepiej powtórzyć takie badanie?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje dla pewności powtórzyć i koniecznie udać się do lekarza ginekologa. IInterpretacja tego wyniku musi opierać się na większej ilości informacji medycznych.