Wynik badania AFP w 17. tygodniu ciąży

Witam Jestem w 17tc (16t4d) i dwa dni temu miałam robione badanie krwi AFP i wynik mnie zaniepokoił, bo wynosi 13,86 IU/ml. 2.10 miałam robione badanie przezierności karkowej i wszystko było w porządku, NT = 1,5mm. Jednak wynik badania AFP bardzo mnie zaniepokoił :-( Proszę mi powiedzieć co oznacza taki wynik? Czy przezierność karku może wyjść ok, wykluczając choroby genetyczne a AFP z jakiegoś powodu może być za niskie ale nie musi oznaczać chorób płodu? Co może wpłynąć na niski wynik AFP?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zalecam skorzystanie z powyższego artykułu http://parenting.pl/portal/afp. A także o konsultacje, z lekarzem prowadzącym ginekologiem), który będzie mógł przeprowadzić dodatkowe badania lub powtórzyć oznaczenie AFP w celu weryfikacji. Pozdrawiam