Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania histopatologicznego i poziomu PSA

Witam, proszę o interpretacje wyników histopatologicznych taty. PSA - 6,9, Makroskopowo : 1. fragmenty tkankowe 24 mm dł, 2.fragmenty tkankowe 30 mm dł, mikroskopowo G2, pT1cGleason 3+3=6 1. utkanie raka zajmuje 40 % 2.utkanie raka zajmuje 10 %. Czy to bardzo ciężki stan ? co możemy zrobić ? Jaki zabieg ? Proszę o informację. Patrycja R
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Bardzo wiele zależy od wieku Pani Ojca, i ogólnego stanu zdrowia. Pytaniem jest czy wogóle wymaga leczenia radykalnego, a jeżeli tak to jakie leczenie pomoże mu przeżyć z tą chorobą długie lata (a tak najpewniej będzie) z zachowaniem najlepszej jakości życia. Jest to choroba nowotworowa, fakt, ale na pytanie "czy jest to ciężki stan" wbrew pozorom można najpewniej odpowiedzieć - nie koniecznie. Ocena zaawansowania miejscowego powinna odbyć się za pomocą wieloparametrycznego rezonansu magnetycznego. Sugeruję zebranie opinii od kilku urologów przed podjęciem decyzji o ewentualnym leczeniu.

Urolog, absolwent McGill w Montrealu oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jedyny urolog w naszym kraju, który wykonuje zabiegi LSWT Renova leczące zaburzenia erekcji. Uzyskał certyfikat EDAP TMS dla Ablatherm® HIFU oraz certyfikaty Polskiego Towarzystwa Urologicznego w urologicznej diagnostyce ultrasonograficznej. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz European Association of Urology. W 2008 roku był kordynatorem Misji Medycznej i Humanitarnej Związku Polskich Kawalerów Maltańskich w Gruzji.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy