Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania histopatologicznego i poziomu PSA

Witam, proszę o interpretacje wyników histopatologicznych taty. PSA - 6,9, Makroskopowo : 1. fragmenty tkankowe 24 mm dł, 2.fragmenty tkankowe 30 mm dł, mikroskopowo G2, pT1cGleason 3+3=6 1. utkanie raka zajmuje 40 % 2.utkanie raka zajmuje 10 %. Czy to bardzo ciężki stan ? co możemy zrobić ? Jaki zabieg ? Proszę o informację. Patrycja R
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Bardzo wiele zależy od wieku Pani Ojca, i ogólnego stanu zdrowia. Pytaniem jest czy wogóle wymaga leczenia radykalnego, a jeżeli tak to jakie leczenie pomoże mu przeżyć z tą chorobą długie lata (a tak najpewniej będzie) z zachowaniem najlepszej jakości życia. Jest to choroba nowotworowa, fakt, ale na pytanie "czy jest to ciężki stan" wbrew pozorom można najpewniej odpowiedzieć - nie koniecznie. Ocena zaawansowania miejscowego powinna odbyć się za pomocą wieloparametrycznego rezonansu magnetycznego. Sugeruję zebranie opinii od kilku urologów przed podjęciem decyzji o ewentualnym leczeniu.

Urolog, absolwent McGill w Montrealu oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jedyny urolog w naszym kraju, który wykonuje zabiegi LSWT Renova leczące zaburzenia erekcji. Uzyskał certyfikat EDAP TMS dla Ablatherm® HIFU oraz certyfikaty Polskiego Towarzystwa Urologicznego w urologicznej diagnostyce ultrasonograficznej. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz European Association of Urology. W 2008 roku był kordynatorem Misji Medycznej i Humanitarnej Związku Polskich Kawalerów Maltańskich w Gruzji.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety