Wynik badania poziomu żelaza u 5-latki

Witam.Moja corka 5lat w styczniu miala zrobiona szczegolowa morfologie ,gdyz wypadaly jej wlosy.Doktor rzekla, ze wyniki sa piekne.Mieszkamy w Anglii, a tu lekarze sa mizerni.W sierpniu zrobilam badanie krwi w Pl i zelazo bylo 135,1mg/dl.Tak jak u dziecka 16-18 latWyniki ze stycznia tez sa za wysokie 25mcmol/l.W UK nie ma norm zelaza dla dzieci .Tylko dorosli.W niektorych artykulach jest, ze po krotkim czasie od ur zelazo jest jak u doroslych.Czy powinnam sie martwic?CorkaNIEjeNICzZELAZEM

Witam!
Oznaczenie poziomu żelaza w surowicy nie jest najlepszym sposobem do określenia jego niedoboru. Poziom ten jest bardzo zmienny i zależy od wielu czynników.
Wynik córki nie jest niepokojący, jeśli jednak nadal niepokoi się Pani o to to można oznaczyć poziom ferrytyny - lepiej odzwierciedla on zapasy żelaza w ustroju.
Wypadanie włosów może mieć wiele, często trudno uchwytnych przyczyn przyczyn. W pierwszej kolejności warto oznaczyć morfologię, TSH - co jednak nie pozwala na wykrycie wszystkich możliwych przyczyn takiego stanu.
Proponuje zapoznać się z artykułem na ten temat:
https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-wypadania-wlosow