Wynik badania progesteronu przy normie w fazie lutealnej

Witam, czy wynik badania progesteronu 6,26 przy normie w fazie lutealnej 1,7-27,0 świadczy o odbytej owulacji? Badanie było wykonane w 20 dniu cyklu. Dziękuję za odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wynik, który świadczy o prawdopodobnie przebytej owulacji (prawidłowa czynność ciałka żółtego) powinien wynosić co najmniej >= 15 ng/ml. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.