Wynik badania RTG zatok 27-letniej osoby do analizy

Dzień dobry. Proszę o interpretację opisu RTG zatok: W zatokach szczękowych widoczne przyścienne pogrubienie śluzówki ze zmniejszeniem powietrzności zatok. Zatoki czołowe prawidłowo powietrzne. Dlaczego nie ma żadnej wzmianki o zatokach nosowych? Otolaryngolog twierdzi, że wszystko jest w porządku, a ja czuję ucisk w nosie, zapchaną jedną dziurkę, wydzielinę spływającą w gardle.

nie ma czegoś takiego jak zatoki nosowe. są zatoki przynosowe do których należą czołowe szczekowe klinowe i sitowe, na rtg widać wszystkie oprócz sitowych które się nakładają. trzeba leczyć przewlekłe zapalenie i wykonać KT po 3 miesiacach