Wynik badania USG tarczycy 38-letniej osoby

miałam zrobione usg tarczycy wynik wyszedł następująco: Stan po strumektomii. W prawym polu tarczowym odrost jednorodnego miąższu o wym31x12x6mm, w lewym polu tarczowym podobny odrost 23x13x9mmm co to oznacza operacja z powodu guza tarczycy leczenie przez 19 lat eytxyroxs 125

Witam Panią,

Gruczoł tarczowy może po operacji odrastać, nie jest to rzadkie zjawisko. Opisujący usg napisał, że jest to odrost jednorodnego miąższu, więc nie ma Pani powodu do niepokoju. Za jakiś czas może okazać się, że będzie Pani potrzebowała mniejszej dawki Euthyroxu, bo Pani tarczyca, a właściwie to co z niej zostało/odrosło może wytwarzać więcej własnego hormonu.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz