Wynik USG tarczycy a obecność guza

Guz tarczycy, groźny? Wynik USG Tarczyca położona w miejscu typowym, dolnymi biegunami nie schodząca poza wycięcie jarzmowe mostka. Echostruktura miąższu jednorodna. Przepływ miąższowy w PD prawidłowy. W prawym płacie tarczycy hypoechogeniczna zmiana ogniskowa ze zwapnieniami o wym. 2,7x5,9x8,9mm. Wymiary płatów bocznych: prawy 18x16x41mm, lewy: 19x15x42mm, cieśń szerokości 3mm. Węzy chłonne wzdłuż naczyń szyjnych niepowiększone. Miałam robione USG 3 lata temu i nic nie było. Trochę się martwię

Witam,

Z uwagi na charakter zmiany (jej echogeniczność oraz obecność zwapnień) warto wykonać BACC pod kntrolą usg. Biopsja praktycznie nie boli, więc proszę się nie obawiać.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz