Wynik biopsji tarczycy u 57-latki

Witam -jestem Maria Wynik biopsji to- ,,Zmiana w prawym płacie tarczycy- normatywne tyreocyty/rozproszone w grupach i niewielkich płatach, drobne skupienia koloidu i nieliczne fagocyty - zmiana łagodna/- co dalej z tym robić ?

Witam Panią,

Wygląda na to, że nie ma powodu do niepokoju. Raz na jakiś czas warto sobie zrobić kontrolne usg tarczycy. Jeśli zmiana nie jest duża, czy nie powiększa się, to w zupełności wystarczy takie badanie raz w roku.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz