Wynik cytologii w 7. tygodniu ciąży bliźniaczej

Jestem w ok. 7 tyg. ciąży, w tamtym tyg. dowiedziałam się, że jest to ciąża bliźniacza. W międzyczasie jednak zadzwonili do mnie z poradni z powodu wyników cytologii LSIL HPV CIN1 . Dostałam też skierowanie na kolkoskopię. Co powinnam zrobić? Jak prowadzić ciążę i czy ciąża tzn. czekanie może spowodować pogorszenia stanu np. do CIN 2? Jestem przerażona, ponieważ mam 11 letnią córkę i bardzo chciałam drugiego dziecka a teraz jestem tym przerażona. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Bardzo proszę poczekać na wyniki badań kolposkopowego. Spokojnie, na podstawie wyników będzie ustalone najbardziej odpowiednie postępowanie.