Wynik morfologii krwi u 26-latki

Witam, Prosłabym o interpretację moich wynikow morfologii. (Mam 26 lat.) Jestem krwiodawca i chcialam krew oddac, ale nie dopuścili mnie z powodu podwyższonego WBC i MPV. Oto wyniki: WBC 10,9tys/ul RBC 5,01mln/ul HGB 13,70 g/dl HCT 41,20% MCV 82,2 fl MCH 27,3 pg MCHC 33,3 g/dl PLT 278 tys/ul MPV 10,6 fl PCT 0,3 % PDW 12,4 fl P-LCR 29,40 % NRBC 0 tys/ul NRBC% 0,0% Czy powinnam się martwić? Pozdrawiam,

I słusznie, że nie dopuścili - podwyższona wartość leukocytów (WBC) sugeruje występowanie stanu zapalnego. Prawdopodobnie zwiększona średnia wielkość krwinki płytkowej (MPV) - różne aparaty hematologiczne podają różne zakresy norm - może przemawiać za przyspieszoną "odnową" płytek; czyli organizm potrzebuje ich więcej, niż zazwyczaj. Warto poszukać przyczyny. Krwinki czerwone - norma. Pozdrawiam - JN.