Wynik MR kręgosłupa u 34-latka

witam,Poniżej wyciąg z MR kręgosłup lędźwiowo- krzyżowego. Na poziomie L4-L5 centralno-lewoboczna przepuklina krążka mk modeluje worek oponowy i zwęża zachyłek kanału kręgowego.Na poziomie LS-S1 masywna centralno-prawoboczna przepuklina krążka mk uciska worek oponowy ( do 7mm w wymiarze strzałkowym) korzenie nerwowe oraz zwęża zachyłki kanału kręgowego bardziej po prawej stronie.Na trzonie L4 naczyniak o śr. 15 mm. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych. Co dalej z tym? Pzdr. Łukasz G.

Witam serdecznie,

Wynik badania sugeruję chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię oraz naczyniaka w obrębie trzonu L4.
Wskazana konsultacja z neurologiem lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.