Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik rezonansu magnetycznego i wypukliny kręgosłupa

Jola lat 33 wyniki rezonansu magnetycznego powtórzenie. Czy się bać? Cechy umiarkowanie zaawansowanej dehydratacji wskazują krążki L4/5 i L5/S1.Na obu tych poziomach występują niewielkie wypukliny dokanalowe z cechami wpuklenia się do otworów miedzykregowych po lewej stronie.Na tylno-lewobocznym zarysie pierścienia wloknistego krążka L4/5 widoczna jest wyrazna szczelina pęknięcia a na tylno-lewobocznym zarysie pierscienia wloknistego krazka L5/S1 występuje nieostro zarysowana strefa podwyższoneg
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Aleksandra Witkowska
79 poziom zaufania

Zmiany opisywane w wyniku mogą i najpewniej powodują dolegliwości bólowe. DO neurochirurga lub ortopedy na konsultacje i leczenie.

0

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną. W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości. Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych. W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu. W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda lub neurochirurg. Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja. A podstawą rehabilitacji są odpowiednio dobrane ćwiczenia, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni trzymających kręgosłup, tak aby zmiany w obrębie kręgosłupa nie narastały. Leczenie może również obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnątrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS . W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy