Wynik troponiny na poziomie 0,0190

O czym świadczy wynik troponiny -0,0190

Magdalena StusiĹska

Jest to bardzo niski wynik troponiny. Wynik troponiny interpretuje się w oparciu o trzy kolejne pomiary, więc na podstawie pojedyńczego wyniku nie da się wiele powiedzieć.

W Pana przypadku jak podejrzewam został wykonany celem wykluczenia zawału serca. Troponinę oznacza się w celu rozpoznania istotnego uszkodzenia mięśnia sercowego. Podwyższony poziom występuje najczęściej właśnie w zawale serca, choć zwiększone stężenie troponiny można również obserwować m.in. w niewydolności serca, rozwarstwieniu aorty, niektórych wadach zastawkowych, czy niewydolności nerek lub udarze mózgu. Ma Pan niskie stężenie troponiny, a więc nie powinien mieć Pan powodu do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz