Wyniki badań przy krótkowzroczności

Dzień dobry, w 2011 roku byłam u okulisty prywatnie, wyniki badania to: OP -3, -0,50, 180, OL -2,5,-0,75 i 180. Obecnie mam OP -2,75, -0,5, 165 oraz OL -1,75,-0,75,180, pryzma A2. Podobno przy krótkowzroczności wada się może tylko zatrzymać lub pogłębić? Bardzo proszę o interpretację wyników, nie wiem czy realizować receptę na szkła wg nowego badania czy iść jeszcze raz do innego lekarza. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jeśli lekarz dobierał okulary zmieniając soczewki i widziała Pani prawidłowo przy takich soczewkach oznacza to, że są dobrze dobrane. Gdyby soczewki wykonane na podstawie recepty nie spełniały swojej funkcji proszę zgłosić się jeszcze raz do tego lekarza.

Pozdrawiam.