Wyniki badania ANA a bolesność rąk, kości

Witam mam taki problem bardzo bola mi ręce jakby kości, czasami mi ciężko jest cos podnieść jest coraz gorzej.na początku myslalam ze na zmianę pogody, ale boli mnie codzienie. Byłam u reumatologa i zlecił badania:Ana wyszedl dodatni.Ana profil3.w badanej surowicy stwierdzono obecność przeciwcial klasy IgG przeciwko błonie mitochondrialnej typ M2 silnie dodatni.co to może oznaczać?proszę o szybką odpowiedz. Dziekuje

Aleksander Ropielewski

W połączeniu z odpowiednimi objawami klinicznymi może to wskazywać na podłoże immunologiczne dolegliwości. Konieczne jest wykonanie badań dodatkowych i kontakt z reumatologiem.