Wypadający guz w okolicy odbytu podczas wypróżnienia

Witam,w okolicach odbytu pojawił mi się jakiś czas temu guz , miekki , średnicy ok.centymetra , wypadający podas wyproznien . Czasami pojawia się jasna krew . Do tego doszły bole brzucha oraz zmiany rytmu wyproznien . Czy to może być rak ?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Z opisu wynika ze może to być wypadanie odbytnicy. Konieczna jest wizyta u lekarza chirurga proktologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.