Wyrastanie ósemki a ból migdałka przy przełykaniu śliny

Od 3 dni wyrasta mi kolejna część zęba- ósemki (górna lewa) nie mogę przy tym otworzyć buzi ponieważ towarzyszy temu ból. Czy dolegliwość trwajaca tydzien dotyczącą bólu lewego migdalka przy przelykaniu śliny może być tym spowodowana?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zapalenie migdałka może współistnieć z wyrzynaniem się ósemki. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ w celu oceny migdałka - być może konieczna jest antybiotykoterapia.