Zabieg artroskopii stawu kolanowego i szycie łąkotki

5 XII miałam zabieg artroskopii stawu kolanowego - szycie uszkodzonej łąkotki przyśrodkowej. Wczoraj po ( po 5 tygodniach byłam na kontroli. Noga boi mnie jeszcze- szczególnie w nocy i rano. Ćwiczę chodzenie o jednej kuli - po takich ćwiczeniach ból się zmniejsza. Lekarz zalecił dalsze ćwiczenia na rowerku, oraz przyjęcie zastrzyku Synocrom Forte x3. Cena tego zastrzyku jest obłędna ok. 500 zł Nie stać mnie na ten zastrzk. Czy muszę przyjmować ten zastrzyk? Czy nie można poczekać?. Anna.

Witam,
zastrzyk może usprawnić funkcjonowanie i przyspieszyć powrót do zdrowia.
Może Pani zakupić preparaty w tabletkach na regenerację chrząstki stawowej w aptece.

pozdrawiam

Szanowana Pani, biorąc pod uwagę Pani wiek oraz przebyta operację sugerowałbym poza rehabilitacją ( ma ona kluczowe znaczenie w procesie leczenia po tego rodzaju zabiegu) zastosowanie leków viscosupelemntujących Np. Syno-crom lub podobnych (Synvisc,Hyalgan,Synoz, Hya-Joint plus,Flexus itd) Pochodne glukozaminy w postaci tabletek doustnych - nie wpłynął na Pani proces zdrowienia (jak uczy doświadczenie oraz jak wynika z doniesień naukowych). Po szyciu łąkotki należy przyjąć nastepujące cezury czasowe : do 6 tyg - stopniowe zwięksaznie obciążenia oraz ruch zgięcia do max. 90st z zakazem ruchów rotacyjnych w stawie kolanowym, do 3 miesięcy - uzyskanie pełnego zakresu ruchu czynnego w operowanym, stawie (zgięcie wyprost) - unikanie ruchów rotacyjnych w zgietym stawie kolanowym. Po 6 miesiącach - powrót do "pełnej aktywniści" z możlwiością biegania i ew. uprawiania sportu. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.