Ząbkowanie i brak apetytu i dziecka oraz zmiany w jamie ustnej

Witam. Mój 15 miesięczny synek nie chce jeść zup i drugich dań. Rano wypija mleko i na kolacje mleko, soczki i je serki. Staram się urozmaicać jego dietę ale efektów brak. Synkowi wychodzą zęby trzonowe i ma opuchnięte dziąsła i kilka czerwonych krostek na ustach które smaruję żelem dezaftan .Widzę że ma skłonność do zmian w buzi.Czy podać profilaktycznie leki by uodpornić dziecko na takie zmiany ,jakie?Czy powinnam podać coś dziecku by odzyskało apetyt czy po prostu przeczekać ząbkowanie?

Można łagodzić część dolegliwości związanych z bólem dziąseł maściami z rumiankiem i lidokainą dostępnymi w aptece i przeznaczonymi typowo dla dzieci (stosujemy miejscowo na dziąsła). Dobra higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Jak udaje się mycie ząbków u synka? Dzieci w tym wieku potrafią się buntować. Natomiast często podczas zabaw wkładają do buzi zabawki, czy inne znaleziska, które mogą powodować nieduże nadkażenia na błonie śluzowej jamy ustnej. Być może stąd obserwowane przez państwa zmiany. Sugerowałabym jednak pokazać się u stomatologa. Dziecko w tym wieku śmiało można przyprowadzić do gabinetu na wizytę adaptacyjną - lekarz oceni stan i na pewno właściwie pokieruje leczenie.

Poza maściami na bolesne ząbkowanie, nie polecam stosowania żadnych leków u dzieci bez konsultacji z lekarzem. Nawet jeśli u innych dzieci pomogły, nie znaczy, że w przypadku Pani synka może zadziałać dobrze.

Serdecznie pozdrawiam

Witam
Taka sytuacja jak ząbkowanie jest bardzo indywidualne dla każdego dziecka, ale rzeczywiście spotkałem sie z tym że dzieci niechętnie przyjmują pokarmy i wracaja do produktów mlecznych co do zmian z jamie ustnej najlepiej udać się do pediatry który udzieli konsultacji i coś na pewno coś zaleci
Pozdrawiam

Po ząbkowaniu apetyt wróci :) Napisała Pani że na kolację pije mleko, proszę pamiętać, że po ostatnim posiłku należy dokładnie szczotkować zęby.