Zablokowanie chrząstek wzrostowych a ćwiczenia

Syn miał operacje nogi (zablokowanie chrząstek wzrostowych za pomocą skobli blounta). W piątek miał zdjęty i gips i zalecone ćwiczenia. Moje pytanie brzmi czy to normalne, ze nie moze unieść kończyny podczas ćwiczenie gdy leży na płasko? Bo gdy leży na boki to swobodnie podnosi. I jescze nie moze zgiąć jej w kolanie.

Lek. Tomasz Budlewski

Spokojnie trzeba wykonać trochę rehabilitacji aby móc zobaczyć efekty. Jeżeli Panią cos niepokoi Proszę udać się do lekarza ortopedy. Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć.