Zaburzenia nastroju u przyjaciela

Witam. Może to nie typowe ale chodzi o mojego przyjaciela. Od paru miesięcy zachowuje się dziwnie unika całego świata i ludzi w ogóle nie ma chęci do niczego nawet do palenia. Całymi dniami przesiaduje w domu z zamkniętymi oknami i roletami. Pisze ponieważ mam nadzieje że dostane jakąś rade na temat jak go zachęcić do życia i pokazać że może być szczęśliwy mimo wszystko?

Dzień dobry,

Proszę namówić przyjaciela na wizytę u lekarza psychiatry, ponieważ to co Pani opisuje MOŻE świadczyć o różnych zaburzeniach psychicznych.

Dzień dobry!

Pani wrażliwość, empatia i troska jako przyjaciółki są bardzo cenne, niekiedy jednak udzielenie pomocy przekracza koleżeńskie możliwości. Warto uświadamiać chłopakowi, że jego zachowanie martwi, niepokoi najbliższych, jest ryzykowne i może wskazywać np. na stany depresyjne - i zachęcam do osobistej konsultacji psychologicznej lub psychiatrycznej.
Anonimowy bezpłatny numer telefonu zaufania to 116 123.

Pozdrawiam!