Zachowanie ochrony antykoncepcyjnej przy stosowaniu Microgynon

Witam. wczoraj wzielam ostatnia tabletke microgynon o godz 10.00 rano chcialabym jednak nie robic przerwy czy moge wziac dzis pierwa tabletke nowego opakowania o godzinie 17.00? Czy ochrona zostanie zachowana ,czy powinnam wziac nowa tabletke o 10.00 i teraz jest juz na to za pozno? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej może Pani przyjść tabletkę o 17.00. Ochrona antykoncepcyjna jest zachowana. Nie ma powodów do niepokoju.