Przerwa w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych a ochrona

Dzień dobry, Mam takie pytanie: od kilka miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne, zawsze zgodnie z opakowaniem: 21 tabletek 7 dni przerwy. W tym miesiącu postanowiłam, ze nie zrobię przerwy, ponieważ wyjeżdżam i jest mi to nie na rękę. W czwartek skończyłam blister 21 tabletek i zaczęłam od razu nowy. Wczoraj powinnam była połknąć 3 tabletkę z nowego blistra o 21, jednak o tym zapomniałam. Połknęłam dopiero dzisiaj tę tabletkę o 12, czyli minęło 12h. Stąd moje pytanie: czy jestem chroniona?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, jeśli minęło mniej niż 12 godzin, ochrona jest zachowana. Pozdrawiam