Zaciskanie warg i gryzienie przedmiotów przez 22-miesięczne dziecko

Synek (22 m-ce) od tygodnia zaciska wargi oraz wykonuje dziwne ruchy językiem dodatkowo od bardzo dawna ciągle wkłada paluszki do buzi, gryzie wszystko kredki, zabawki . Proszę mi odpowiedzieć czy takie zachowanie jest normalne czy dzieje się coś niepokojącego

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podstaowywch informacji o dziecku i bez badania fizykalnego w ramach porady internetowej nie jestem w stanie pomóc, konieczna wizyta u pediatry.