Zainteresowanie starszymi kobietami u 31-letniego brata

Witam.Mam brata 31 lat adoratorek mu nie brauje on niestety interesuje sie tylko duzo starszymi kobietami obecnie spotyka sie z kobieta 50 lat.nie jest jego stala partnerka,jesli zmienia partnerke jest to Pani w 45-55 lat.Dowiedzialam sie ze moze to byc problem w jego psychice ze wybiera sobie partnerki w wieku naszej mamy.czy ktos moze udzielic mi informacji na ten temat.jak mu pomoc,dlaczego ten problem u niego sie pojawil??jaka moze byc przyczyna....a moze to normalne tylko ja sie czepiam ?

Dzień dobry!

Z punktu widzenia prawnego czy medycznego nie jest to żadnym problemem. Każdy człowiek ma własny gust, własne potrzeby, które niekiedy są specyficzne, nieco inne niż większości i mogą budzić niepokój otoczenia. Nie musi jednak być niczego złego czy dziwnego w związku 30-latka i 50-latki, jeśli oboje czerpią z takiej relacji satysfakcję. Oczywiście każdy gust i każda potrzeba tworzy się jednak na podstawie jakiś doświadczeń, wspomnień, najczęściej wczesnodziecięcych. Jest możliwe, że na obecne wybory brata wpływają jego relacje z matką, atmosfera domu rodzinnego, w którym dorastaliście itp. Psychoterapia mogłaby być drogą lepszego zrozumienie samego siebie i tego, jak kształtowały się moje preferencje, jakie moje potrzeby zaspokajają związki ze starszymi kobietami. Nie można jednak stwierdzić, że brat jest "chory" i potrzebuje "wyleczenia" ze swoich potrzeb. Chyba że on sam o to by prosił, przyznając, że cierpi z powodu tego, jakie związki tworzy, czuje się zagubiony w swoim życiu czy cokolwiek innego go niepokoi.

Pozdrawiam!

Witam. Tylko Pani brat może rozstrzygnąć, czy to jest dla niego problem. Być może czuje się z tym dobrze i wcale nie potrzebuje pomocy. Pozdrawiam