Załamanie z powodu rozwodu

Maz chce sie rozwiesc jak go widze to sie denerwuje i płacze nie moge spac. mam biegunke nie moge jesc musze brac leki uspokajajace zeby isc do pracy bylismy 14 lat razem nie moge sie z tym pogodzic co robic

Witam. Pani reakcje są dość zrozumiałe. Może warto pomyśleć o kontakcie z psychologiem bądź psychoterapeutą, z którym można przejść ten trudny okres.
Magdalena Brabec

Dzień dobry!

Czasami życie toczy się nie po naszej myśli, inni ludzie lub los, okoliczności decydują za nas. Znalazła się Pani w trudnej sytuacji, ale ten najbardziej bolesny stan, w jakim jest Pani teraz nie będzie trwał wiecznie. Okres żałoby naturalnie rozpoczyna się szokiem, niedowierzaniem, rozpaczą. Z czasem będzie Pani radziła sobie coraz lepiej, coraz lepiej rozumiała swoje emocje i na nowo budowała swoje życie - być może po rozwodzie, być może w odbudowywaniu małżeństwa. Ważne, żeby w tym okresie miała Pani wsparcie bliskich, a także pomoc psychoterapeutyczną. Jeśli mąż zaakceptuje taką możliwość i jego decyzja o odejściu i rozwodzie nie jest jeszcze przesądzona, mogą Państwo wspólnie wybrać się na mediacje lub terapię małżeńską.

Pozdrawiam!