Zamienienie tabletek antykoncepcyjnych z poszczególnych dni tygodnia

Czy dni tyg. napisane na listku tabletek antykoncepcyjnych muszą być brane zgodnie z danym dniem tygodnia? Co wtedy jeżeli pomyliłam się i wzięłam piątek zamiast soboty? Z tego co czytałam każda tabletka ma taki sam skład więc chyba nie powinno być problemu? Czy to jest tylko pomocne ? Dodam że biorę Microgynon 21 są to tabletki jednofazowe.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyjmowane tabletki mają ten sam skład. Oznaczenie dni tygodnia na opakowaniu służy ułatwieniu kontroli przyjmowanych tabletek. W przypadku zamienienia tabletek z poszczególnych dni ochrona przed ciążą zostaje zachowana.