Zapalenie pochwy a ryzyko wczesnego płodu

chciałabym sie zapytac czy jest jakies ryzyko wczesnego około 2 tyg płodu jesli dowiedziałam sie ze mam zapalenie(grzybica) pochwy , nie stosowałam narazie zadnych tabletek i globulek dopohwowych , teraz jestem w ciazy ale lekarz prosił poczekac z tabletkami po okresie, okresu pewnie nie bedzie to co mam teraz robic i jak to leczyc ??

Aleksander Ropielewski

Nie rozumiem pytania. Nie ma czegoś takiego jak wczesny płód. Jeżeli Pacjentka ma infekcje w okolicy okresu to najlepiej jest rozpocząć leczenie globulkami dopochwowymi po jego zakończeniu.