Zapalenie tarczycy a ciąża

witam, zamierzam zacząć starać się zajść w ciążę. Na początku miesiąca byłam u endokrynologa z wynikami badań tsh (0,667), ft3 (3,26), ft4 (1,33). Wszystko ok. W usg tarczycy widoczne obszary o obniżonej echogeniczności mogące oznaczać zmiany na tle przewlekłego zapalenia. W związku z tym dostałam skierowanie na badanie przeciwciał. Wynik: ATG >500,0; ATPO >1300,0. Czy świadczy to o zapaleniu tarczycy typu Hashimoto? Czy mogę starać się zajść w ciążę? Czy znów muszę odwiedzić endokrynologa? pzdr

Aleksander Ropielewski

Konieczna konsutacja z endokrynologiem. Wyniki mogą świadczyć o ch. Hashimoto, nie jest ona jednak przeciwwskazaniem do zajścia w ciążę.