Zapowietrzenie u dziecka

Mój synek ma 22 miesiące i od roku co jakiś czas jak mocniej się uderzy, to się zapowietrza. Robi się cały siny. Nie pomaga klepanie po tyłku, dmuchanie i odwracanie dziecka no i krzyk też się na nic nie zdaje. Pytałam się już dwóch pediatrów, dlaczego tak się dzieje i jak zapobiegać? To usłyszałam odpowiedz, że to normalne u dzieci i tak już musi być. Nie wiem co mam robić. Bardzo boję się o syna, że kiedyś straci przytomność i już się nie obudzi. Proszę napiszcie mi co mam robić? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Zapowietrzanie czy zanoszenie się u dzieci występuje najczęściej w okresie buntu (2-4 lata) i zwykle,  jeśli nie ma podłoża chorobowego , mija.
Jednakże aby je wykluczyć, nalegałabym na skierowanie dziecka przez pediatrę do neurologa.
Z postępowania domowego- jeśli widzimy iż taka sytuacja może się wydarzyć, należy za wszelką cenę odwrócić uwagę dziecka. Skuteczne są metody- podrzucenia do góry, dmuchnięcia w usta, klepnięcia w plecy, spryskania twarzy wodą.