6-miesięczny synek nie gaworzy

Witam!

Proszę o opinię na temat tego, że mój 6-miesięczny synek nie chce gaworzyć. Wydaje z siebie dźwięki typu "eee", "yyyy", "aaa", piszczy i śmieje się w głos, potrafi też robić"brrr" - coś w rodzaju plucia (wtedy wystawia język). Jeśli chodzi o słuch to reaguje na najmniejszy szelest, odwraca głowę w kierunku osoby, która do niego mówi. Jest bardzo ruchliwy, odwraca się na brzuszek i z powrotem, przekłada zabawkę z rączki do rączki, z motoryką spontaniczną nie ma problemów (diagnoza rehabilitanta). Z tego co czytałam, to dzieci w tym wieku gaworzą "ba" "ta" "ge", a on czasem tylko powie "he". No i nie mówiąc już o ciągach sylabowych - tego też u niego nie ma. Czy to powód do niepokoju, czy on ma jeszcze czas?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Myślę, że nie ma Pani powodów do niepokoju. Każde dziecko wypowiada inne głoski. Jedne dzieci mówią pełnymi zdaniami, kiedy mają niewiele ponad rok, inne zaczynają mówić w wieku 2,5 lat. Proszę obserwować maleństwo, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy powinno powoli poszerzać swoje "słownictwo".

Pozdrawiam.