Zawyżone wyniki morfologii u dorosłej kobiety

Kobieta 47 lat, proszę o interpretację wyników. Mon% 15,6; Gra% 48,6; Rbc 3.91; Hct 33,6. Pozostałe wyniki w normie. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Obniżony poziom granulocytów w połączeniu z podwyższeniem monocytów sugeruje przebycie w ostatnim czasie infekcji wirusowej. Natomiast obniżony poziom czerwonych krwinek i hematokrytu wskazuje na obecność anemii. W tym przypadku konieczne jest poszukiwanie jej źródła (niedobory pokarmowe, obfite krwawienia miesięczne, krwawienia do światła przewodu pokarmowego). Proszę zgłosić się z wynikiem do lekarza POZ.