Zdiagnozowane otępienie neurotyczne typu Alzheimerowskiego

Witam,moja teściowa ma 78 lat i zdiagnozowane otępienie neurotyczne typu alzheimerowskiego. Po powrocie ze szpitala (ok miesiąc temu) zaczęła coraz gorzej chodzić i słabła z dnia na dzień. Obecnie leży już 3 tygodnie,jest karmiona na leżąco miksowanymi potrawami bo nie umie łykać. No i ciągle śpi,nawet do jedzenia nie otwiera oczu. Nie reaguje na to co się do niej mówi,jednym słowem zero kontaktu. Czasem tylko coś do siebie mówi bardzo bełkotliwie. Czy taka śpiączka to ostatnie stadium?

Przyczyny mogą być różne, w dużym stopniu zależą od głębokości rozpoznanego otępienia, wskazana jest konsultacja z neurologiem. Postarałabym się również o sprawdzenie czy obecny stan nie jest wynikiem odwodnienia i zbyt małej ilości przyjmowanych posiłków. Proszę koniecznie zadbać o odpowiednią ilość płynów i kaloryczność jedzenia. Jeżeli Mama ma problem z połykaniem na początek można założyć do nosa zgłębnik (sondę) i tą drogą podawać pokarmy. Jeżeli problem z połykaniem będzie się przedłużał, proszę omówić z lekarzem inne sposoby karmienia. Można założyć gastrostomię, czyli rurkę do żołądka i tą drogą Mamę karmić, warto wówczas zamiast jedzenia domowego przejść na dietę przemysłową. Wskazany jest kontakt z poradnią leczenia żywieniowego w Państwa miejscu zamieszkania. Lekarz wszystko wyjaśni.