Zdrady męża i nadużywanie alkoholu

Witam mam 40 lat i problem z mezem ktory notorycznie mnie zdradza wypisuje esemsy to kilku kobiet naraz podajac ze jest wolny i szuka partnerki do stalego zwiazku.Potrafi wyprzec sie wszystkiego...ponadto zaczal popijac kiedys mnial problemy z alkoholem i leczyl sie z tego powodu.Niepotrafie do niego w zaden sposob dotrzec podobroci klocac sie z nim nic nie daje a ja jestem juz zmeczona cala ta sytuacja namawiam go na leczenie ale nie chce sie zgodzic mowi ze jest z nim wszystko wporzadku.

Zdaję sobie sprawę z tego, że takie rozmowy nie są łatwe, bo zwykle związane są z przeżywaniem trudnych emocji. Dlatego drugą opcją jest porada u terapeuty par i małżeństw. W obecności trzeciej osoby łatwiej jest spokojnie porozmawiać, spojrzeć na całą sytuację z dystansu i ustalić pewne rzeczy. Warunkiem takiego spotkania jest chęć obu stron do jego odbycia.
Jeżeli mąż jednak nie chciałby wziąć w nim udziału, to może też Pani udać się po wsparcie psychologiczne sama. To nie rozwiąże Państwa problemów, ale może ułatwić Pani odnalezienie się w tej sytuacji.
Warto też zadać sobie pytania na ile jeszcze Państwu na sobie zależy, co Was łączy i czy chcecie ratować swoje małżeństwo.

Żyje Pani w związku z osobą uzależnioną. Od wielu lat zmaga się Pani z konsekwencjami nałogowego funkcjonowania męża na różnych poziomach. Z Pani opisu wnioskuję, że nie korzystała Pani z terapii dla osób współuzależnionych (na to wskazuje opisany przez Panią sposób funkcjonowania w tej relacji). Z pewnością o wiele szybciej upora się Pani z problemem w tej relacji jeśli Pani podejmie terapię. Czekanie i życie nadzieją na to, że partner się zmieni oznacza stratę czasu. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zadbanie o siebie, zaopiekowanie się sobą, odzyskanie samoszacunku i swojej wartości.
Z pewnością dla swojego męża zrobiła Pani już za dużo. Czas zająć się sobą.

Może Pani zgłosić się do psychologa - specjalisty terapii uzależnień lub psychoterapeuty.

Pozdrawiam Panią serdecznie
Marta Widera-Kędryna

Witam Panią. Pomimo tego, że napisała Pani o swoich próbach wpłynięcia na męża to moją uwagę zajmuje Pani cierpienie. Została Pani zraniona. Czuje się Pani zdradzana i oszukiwana. Dodatkowo mąż wrócił do picia. Jeśli w przeszłości utrzymywał abstynencję i uczestniczył w terapii to teraz może być Pani obwiniana za powrót do picia (lub sama czuć się winna) robiąc mu wyrzuty. Proszę na siebie uważać. Będąc zdradzona i oszukiwana Pani poczucie wartości i samoocena są zagrożone. Moim zdaniem potrzebuje Pani większą uwagę zwrócić na siebie ponieważ życie z osobą nadużywającą alkoholu powoduje nadmierną koncentrację na tej osobie. Proszę na swoim terenie znaleźć miejsce w którym jest prowadzona terapia dla osób współuzależnionych. Dzięki niej nauczy się Pani co robić a co nie w relacji z mężem a dopiero po jej odbyciu będzie Pani mogła podjąć decyzję czy (a jeśli tak to na jakich warunkach) chce Pani nadal kontynuować ten związek. Proszę poszukać pomocy dla siebie. Zasługuje Pani na nią. Pozdrawiam Panią
www.piotrantoniak.pl