Zgaga i bolesne wypróżnienia

Witam. Mam problem a mianowicie od dłuższego czasu mam zgagę, ból żołądka i czuję ucisk pod prawym żebrem. Nie mogę się wypróżnić i boli mnie w podbrzuszu po prawej stronie. Co to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

Sugeruje zacząć od zmiany diety, tj wprowadzić dietę lekkostrawną, bez ostrych smażonych, tłustych potraw, pić dużo wody, nie najadać się na noc, na wypróżnienia wzbogacić dietę o produkty bogate w błonnik np. otręby etc, jeśli nie pomoże proszę udać się do lekarza celem badania.