Zgrubienie w obrębie palca po infekcji

witam. mam taki problem otóż mam na palcu zgrubienie. Taki guz na palcu wskazujący. Powstał on od infekcji która powstała od zakłócia palca nożem. Miałem antybiotyk doustyny i domiejscowy przez tydzien. Palec na początku był sztywny i cały obolały. Po terapi antybiotykowej po 2tyg od zakłócia palec wrócił do 90% normalności. Teraz po 2 miesiącach nadal jest w miejscu ukłócia górka i boli mnie tam jak naciskam

Dzień dobry,

Wygląda na to, że niestety konieczna będzie ponowna antybiotykoterapia, ew. w razie potrzeby wcześniej nacięcie i ewakuacja ropy. Proszę jak najszybciej udać się do lekarza, który po zbadaniu Pana zaleci dalsze, najlepsze dla Pana postępowanie. Proszę nie odwlekać wizyty, bo leczenie może być wtedy trudniejsze i tym samym dłuższe.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz