Zmiana opatrunków po usunięciu kaszaków

W Piątek byłemu lekarza chirurg ogólny w celu usunięcia kaszaka , mam nałożoną dużą gazę pewnie by zawartość z rany schodziła ( drenaż ) , powiedziano mi bym sobie zmienił opatrunek . pytanie: Co mam mieć do zmiany opatrunku , bo żonę poproszę o wymiane gdyż mam miejsce rany na plecach

Aleksander Ropielewski

Środek do odkażania skóry i ran, przylepiec oraz gaziki jałowe będące w stanie pokryć ranę.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Nie znam zakresu ani efektu końcowego zabiegu - nie potrafię więc powiedzieć nic konkretnego! Proponuję zgłosić się do operatora!!! Ewentualnie zmiany gazy opatrunkowej wyjałowionej w miarę potrzeby 2-3 razy na dzień!!! zż