Zmiana zachowania u męża po spożywaniu piwa

Dziwne zachowanie osoby spozywajacej alkohol ( 2 piwa dziennie).Czasem mam wrażenie,ze jestem nienormalna , a to wszystko dzieje sie wtedy ,gdy uzgodnie z mężem coś, a on po paru dniach wmawia mi ze nic nie mówił czy nie obiecał.Do tego wszystkiego dochodzą nerwy najpierw moje potem jego,bo ja sie denerwuje, ze coś co obiecał jest niezrobione , a on sie denerwuje, ze ja ponaglam i przypominam.Czesto ma tez slomiane zapały.Jestem już tym zmęczona,bo nic nie można ustalić i zaplanować na 100%.

Witam. Jeśli ma to związek z piciem alkoholu o czym wspomina Pani w tytule, a w tresci nie ma nic o tym, to tam trzeba szuakc źródła takiej sytuacji.
Magdalena Brabec

Być może warto skorzystać z pomocy ośrodka leczenia uzależnień. Opisana przez Panią sytuacja (szereg sytuacji) jest konsekwencją uzależnienia męża, a także zmian jakie zaszły w rodzinie w związku z tym. Zmiana- aby była trwała potrzebna jest nie tylko w trzeźwości męża, ale w zmianie funkcjonowania całej rodziny. W tym w stawianiu granic, doświadczaniu konsekwencji własnych działań, oddawaniu pijącemu odpowiedzialności za picie, jasnej komunikacji, budowaniu i podtrzymywaniu poczucia własnej wartości i pewności siebie. Ośrodki terapii uzależnień często oferują pomoc dla rodzin osób uzależnionych oraz dla osób współuzależnionych. Można tak skorzystać ze wsparcia, psychoedukacji i psychoterapii, która pomoże wprowadzić ww zmiany.